Drobečková navigace

Úvod > Umělecké kovářství

Umělecké kovářství

V mé kovářské dílně ve Štěměchách u Třebíče se zabývám kovářstvím uměleckým, ale i běžným. V dnešní době je kovářství spíše uměleckým řemeslem, které může stále nabídnout dokonalou funkčnost a nadčasový design opracovaného železa. Prohlédněte si níže pod odkazy některé naše realizace. Najdete zde běžné výrobky našeho uměleckého kovářství jakými jsou kované brány, ploty, mříže, ale i plastiky a další  umělecká díla z oceli.

Umělecké kovářství není jenom práce

Umělecké kovářství , umělecký kovář je řemeslo, kterému musíte dát všechno. Není to jenom práce, je to kus poctivého chlapského řemesla, která vás celého pohltí a musíte mu věnovat vše, pokud ho chcete dělat pořádně.

Co vyrábíme v našem uměleckém kovářství?

Myslím, že stejně jako ve všech ostatních uměleckých kovářství a kovářských dílnách jsou i u nás hlavními výrobky kované brány, branky, ploty, mříže a zábradlí.
Kromě toho se v posledních letech stále častěji objevují požadavky na kované plastiky, kované kříže, kované kryty na studny, kovaná čísla domů, kované poštovní schránky, kliky a panty k dřevěným dveřím a vratům.Samostatnou kategorií jsou kovaná dvířka ke kamnům, krbům, pecím a udírnám a veškeré kované doplňky k nim jako jsou kované koše na dřevo, nářadí ke krbům, odkládací rošty a  kované ozdoby na krby.
V neposlední řadě patří k výrobkům , které v našem uměleckém kovářství často vyrábíme i kované lustry, svícny, lampy a další typy venkovního i vnitřního osvětlení